Responsive Reklam Alanı

Merhaba arkadaşlar,

WordPress, GPL lisanslı, PHP ve MySQL kullanılarak yazılmış bir kişisel yayın sistemidir. Çoğu blog sahiplerininde ilk tercihi wordpress platformunu tercih ettiklerini belirtmek isterim. Çok tercih edilen bir sistem olduğundan spam yorumlar blogların peşini bırakmıyor. Herşeyin olduğu gibi bununda bir çözümü var elbette.

WordPress-Captcha-Eklentisi_emresupcin

WordPress kurulu blog veya forum siteleriniz için gün içerisinde çokça spam yorum alıyorsanız ve bunun ile başa çıkamıyorsanız Captcha eklentisini kurabilirsiniz sizin için spam yorumları önleyecektir. Yorum yazmak veya WordPress Admin panelinize girebilmeniz için resimler üzerinde kodlar veya cevabı kolay sorular yöneltir.Ve bu kodları girmeniz takdirde yorumunuz onaylanır veya yönetim paneline giriş izni sağlanır. Eklenti ile otomatik botlar tarafından istenmeyen yorumları engeller ve sitenizin güvenliğini arttırmış olur. Akismet uygulaması ile birlikte güzel bir performans sergilemektedir.

Eklentinin Özellikleri ;

* Yönetici panelinden yapılandırabilir siniz
* Valid HTML
* Bölüm 508 ve WAI erişebilirlik doğrulama
* Trackbacks ve pingbacks verir.
* Kullanıcılar veya yöneticiler için günlük gelen CAPTCHA izinlerini yapılandırabilir.
* Yorumlar için forumlarda CAPTCHA göstermesi için ayarlanabilir. Ve kayıt, şifremi unuttum, giriş ve tüm şifre ve email gerektiren işlemler de kullanılabilir.

Captcha Nedir diye soracak olursanız kısaca açıklayalım; Captcha web sitelerini botlara karşı koruyan bir programdır. Bunu insanların çözebileceği ama bilgisayar programlarının çözemeyeceği testlerle yapar. Captcha kelimesi ise Luis von Ahn, Manuel Blum, Nicholas Hopper ve John Langford tarafından 2000 yılında konmuştur. Açılımı ise Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart’tır.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Sosyal Medya’nın Topluma Etkileri Nelerdir? WordPress’de Alınması Gereken 6 Kritik Güvenlik Önlemi?
2 Yorum
  1. Yazar

    Yazı için teşekkürler gerçekten faydalı. Fakat WordPress kullanmayanlar için hiçbir yerde spam engellemeyle ilgili şu siteden başka birşey bulamadım o yüzden saatlerce arayıp bulamayan arkadaşlar için buraya yapıştırıyorum umarım faydalı olur..

    http://boardest.com/thread/siteme-gelen-spam-yorumlari-nasil-engellerim

  2. Yazar

    Merhaba. Son dönemde bizim siteye Rusça spam mesajları yazılıyor ve bu yorumları onaylamıyoruz ama silmek hayli vaktimizi alıyor. Akismet’i de kuramadım. Ne yapabilirim? Teşekkürler.

Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.