Responsive Reklam Alanı

Şimdi sıra geldi çoğu bilgisayarcının ya da bilgisayarı çok iyi bilirim diyenlerin yaptığı hatadan dolayı oluşan sonuca. Peki bu hata ne ya da windows.old klasörü ne? Bilgisayarınıza Windows 7 kurmak istiyorsunuz ama ilşin kolayına kaçmak için çoğunun yaptığı şu; Önce bilgisayarı açar sonra windows 7 CD – DVD’sini takar ekrana küçük bir pencere gelir, İşletim Sistemini yükle seçenekleri vardır, tabi kişi o seçeneği seçip sistemi yükler yalnız sanmayınki bilgisayara format attık, bu yanlış bir format atma şeklidir. Haa şöylede dersininz öyle yaptım formatı attım bilgisayarımı kullanıyorum. Eminmisiniz? Yerel Disk C içerisinde Windows.old adında oluşan klasörün bu hatalı format yüzünden olduğunu biliyor muydunuz?

Özel yükleme yoluyla Windows 7 yüklüyorsanız ve yükleme işlemi sırasında bölümü biçimlendirmiyorsanız, daha önceki Windows sürümünüzde kullanılan dosyalar Windows.old klasöründe depolanır. Bu klasördeki dosya türleri bilgisayarınıza bağlıdır. Bir süre, örneğin bir iki hafta Windows 7 kullandıktan ve dosyalarınızın ve ayarlarınızın olmasını istediğiniz yerde olduğundan emin olduktan sonra, Disk Temizleme’yi kullanıp Windows.old klasörünü silerek disk alanını güvenle geri kazanabilirsiniz.

Uyarı

Disk Temizleme’yi kullanmadan önce, tüm dosyalarınızın ve ayarlarınızın Windows 7’de beklediğiniz yerde olduğundan emin olun. Windows.old klasörünün silinmesi geri alınamaz.

  1. Disk Temizleme’yi açmak için Başlat düğmesini tıklatın. Arama kutusuna Disk Temizleme yazın ve sonuç listesinde Disk Temizleme’yi tıklatın.Bir sürücü seçmeniz istenirse, yeni Windows yüklediğiniz sürücüyü tıklatın ve sonra Tamam’ı tıklatın.
  2. Disk Temizleme iletişim kutusunda, Disk Temizleme sekmesinde, Sistem dosyalarını temizle’yi tıklatın.Bir sürücü seçmeniz yeniden istenirse, yeni Windows yüklediğiniz sürücüyü tıklatın ve sonra Tamam’ı tıklatın.
  3. Önceki Windows yüklemesi (yüklemeleri) onay kutusunu seçin, silmek istediğiniz dosyaların onay kutularını seçin ve sonra Tamam’ı tıklatın.
  4. Görüntülenen iletide Dosyaları Sil’i tıklatın.

Arkadaşlar formatı atmanın en güzel yönü bilgisayara format CD – DVD’sini takıp sistemi yeniden başlatıp Boot Device yaptıktan sonra işleminizi yaparsanız hem temizi olur hemde yaptığınız işe değer.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Etkili E-Mail Nasıl Yazılır? Yazılırken Nelere Dikkat Edilir? Kullanıcıların En Çok Ziyaret Ettiği 10 Sosyal Ağ Sitesi?
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.