Responsive Reklam Alanı

Önemli-Bilgisayar-Kuralları_emresupcinSevgili okurlarım hepinize tekrar merhabalar,

 

Makale başlığında ‘Bilgisayar’ aşkını ve samimiyetini dile getirmeye çalıştım yanlış anlaşılmasın yani 🙂 Şimdi gel gelelim asıl konumuza; Bilgisayarınızı nasıl koruyorsunuz. Şöyle söyleyim; Gerek zararlı yazılımlardan, gerekse darbelerden daha doğrusu donanıma karşı olan darbelerden? Arkadaşlar sizlere söyleyeceğim bu 7 kural bilgisayarlarınız için önemli. Gelin hep beraber makalemizi inceleyelim.

 

 

Kural 1: Sisteminizde mutlaka güncel bir antivirüs programı kullanın ve günlük olarak güncellendiğinden emin olun. Kullanmış olduğunuz programın özelliklerine girerek günlük güncellemeyi aktif hale getirin.

 

 

Kural 2: İşletim sisteminizin otomatik güncelleme özelliğini açık tutarak sisteminizi daima güncel tutun.

 

 

Kural 3: Sisteminizde bulunan güvenlik duvarını mutlaka aktif hale getirin.

 

Yukarıda yazmış olduğum 3 ana kuralımız için gereken ayarlara Windows XP kullanıyorsanız, Başlat –> Ayarlar –> Denetim Masası –> Güvenlik Merkezinden ulaşabilirsiniz.

 

Kural 4: Kişisel bilgilerinizi ele geçirme yönelik casus yazılımlara karşı sisteminizde mutlaka güncel bir anti spyware/addware programı kullanın.

 

Kural 5: Mutlaka lisanslı yazılım kullanın ve internet üzerinden çeşitli sitelerde bulunan, kırılmış programları indirmeyin. Bu programlar sizin kişisel bilgilerinizi ele geçirmeye yönelik olabilir veya içerisinde virüs olabilir.

 

Kural 6: Sizin için önemli olan dosyaların yedeklerini mutlaka alın.

 

Kural 7: Tanımadığınız kişilerden gelen e-postaları direk silin, tanıdığınız kişilerden geliyor olsa da şüphelendiğiniz e-postaları gönderen kişiyle konuşmadan açmayın.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Bilgisayar Açılışında F1 Sorunu ile Karşılaşıyor musunuz? Asp.net'te SQL Server Veritabanına Nasıl Bağlanılır?
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.