Responsive Reklam Alanı

Merhaba Arkadaşlar,

Bildiğiniz gibi bugün 23 Nisan yani Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız. Bugünün anlam ve önemini ulu önder Atatürk’ümüzün çok güzel bir sözü ile size belirtmek istiyorum;

” Türk milletinin geleceği, bugünkü çocuklarının doğru görüşü ve yorulmak bilmeyen çalışma azmi ile büyük ve parlak olacaktır. “

 

Sevgili Okurlarımız, Çocuklarınız, işlerinizden daha fazla zamanı hakediyor. Telefonunuzu ve bilgisayarınızı bırakıp, onları ne kadar çok sevdiğinizi göstermenin tam zamanı. Sadece 23 Nisan’da değil, her gün çocuklarınız ile güzel vakitler geçirin.

 

23Nisan-Ulusal-Egemenlik-Çocuk-Bayramı_emresupcin

 

Dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram ulusal egemenlik ve çocuk bayramı olan 23 Nisan dır. Mustafa Kemal çocukları ve gençleri çok severdi. 23 Nisan’çocuklara armağan ederek her sene kutlanmasını istedi.  Türkiye Cumhuriyeti’nin ulusal bayramlarından birisi olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl bütün yurtta ve yurt dışı temsilciliklerimizde coşku ile kutlanmaktadır.

 

Büyük Millet Meclisi 23 Nisan 1920’de açılmış ve Türk halkı bu tarihte egemenliğini ilan etmiştir. Atatürk, 23 Nisan 1924’te ‘23 Nisan’ gününün bayram olarak kutlanmasına karar vermiş, bu tarihten 5 yıl sonra ise 23 Nisan 1929’da bu bayramı çocuklara armağan etmiştir. 23 Nisan ilk defa 1929 yılında Çocuk Bayramı olarak da kutlanmaya başlanmıştır.

 

İlk olarak 1979 yılında altı ülkenin katılımıyla uluslar arası boyutta kutladığımız bu milli bayramımız artık dünya çapında büyük değer görmekte ve her yıl ortalama kırk ülkenin katılımıyla uluslar arası bir çocuk şenliği şeklinde devam etmektedir. Yabancı ülkelerden gelen çocuklar ülkemizde sevgi ile karşılanmakta ve Türk çocuklarının evlerinde misafir edilmektedir.

 

Dünyada çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı tüm dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye’dir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, millî birliğimizin kenetlenmiş bir ifadesidir.

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğini cumhuriyet çocuklarına emanet eden Atatürk diyor ki: “Türk çocuklarındaki kabiliyet her milletinkinden üstündür. Türk kabiliyet ve kudretinin tarihteki başarıları meydana çıktıkça, büsbütün Türk çocukları kendileri için lâzım gelen hamle kaynağını o tarihte bulabileceklerdir. Bu tarihten Türk çocukları bağımsızlık fikirlerini kazanacaklar, o büyük başarıları düşünecekler, harikalar yaratan adamları öğrenecekler, kendilerinin aynı kandan olduklarını düşünecekler ve bu kabiliyetle kimseye boyun eğmeyeceklerdir.”

 

Willim Shakespeare’ında söylediği gibi;

Bugünün küçükleri, yarının büyükleridir.
Vatanı korumak, çocukları korumakla başlar.
Egemen olmayan boyun eğmek zorunda kalır.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Dreamweaver'ın Temel Araçları Nelerdir? Dreamweaver'a Çoklu Ortam Araçlarını Nasıl Eklersiniz?
3 Yorum
 1. Yazar
  Yakup KAZCI

  Tüm dünya çocuklarının 23. nisan bayramı kutlu olsun

 2. Yazar
  Gülnaz

  Ben de tüm dünya çocuklarının bayramını kutlar ve içten büyük bir teşekkür ederim…

 3. Yazar
  Ahmet

  Çok güzel.

Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.