Responsive Reklam Alanı

Instagram-Artık-Virüslü_emresupcinMerhaba arkadaşlar,

Sosyal Medya vazgeçilmez bir parçamız olsa da virüs de artık sosyal medya’nın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Önceden yok muydu sanki? diyeceksiniz belki ama doğru önceden de vardı şimdide var gelecekte de olacak gibi. Her geçen gün meydana gelen saldırılarda olsun Virüsler kendini saklamayı başarabiliyor ve hackerlara da  gün doğuyor.

 

 

Instagram’ın mobil cihazlar için tasarlanmış bir fotoğraf paylaşma uygulaması olduğunu artık hepimiz biliyoruz ve Instagram’ında artık virüslü olduğunu bu makalemde paylaştığım haberle öğreneceğiz. Aktif olarak kullanılmayan ve sahte kullanıcı hesapları ile uğraşan sosyal ağlara bir yenisi daha eklendi. Sosyal ağın popüler isimleri Facebook ve Twitter’ın ardından Instagram da hacker’ların kurbanı oldu.

 

Gündemi hızlıca takip etmemizi, gelişmelerden her daim haberdar olmamızı sağlayan sosyal ağlar kendilerine özgün kolaylıklar sunsalar da kaderleri değişmiyor. Sosyal ağlar, kötü niyetli kullanıcıların para kazanmak adına reklam içerikli paylaşımlarda bulunmak için kullandıkları mecralar haline geldi. Facebook ve Twitter’ın ardından Instagram da sahte kullanıcı hesaplarından nasibini aldı.

 

Instagram üzerinde sahte beğeniler oluşturarak kendisini gösteren isim ise tanıdık. Vakti zamanında büyük yankı uyandıran kullanıcıların kredi kartı bilgilerini çalmak için yazılmış Zeus adlı virüs, Instagram ile yeniden gündemde. Instagram hesaplarının çevrimiçi varlığını artırmak için kullanılan bu virüs sayesinden elde edilen sahte beğeniler hacker forumlarında satılıyor ve oldukça değerli.

 

Sahte hesapları belirlemek ve engellemek için çalışan tenik sistemlerinin bulunduğunu belirten Instagram, spam’ı azaltmak ve yetkisiz veya otomatik araçlarla açılmış hesapları yasaklamak adına sıkı çalışmalar içerisinde olduklarını belirtti. 100 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunan Instagram’ın sosyal ağlarda sahte beğeni yaratan ilk virüs olma unvanını taşıyan Zeus ile ilgili nasıl bir önlem alacağını ilerleyen haftalarda göreceğiz.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Twitter'a Güvenlik Güncellemesi Geldi! Vobfus ve Beebone Virüslerine Dikkat!
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.