Responsive Reklam Alanı

Twitter-Güvenliği-Artıyor_emresupcinMerhaba arkadaşlar,

Az önce ki makalemde facebook login güvenliğinin güncellenmesinden bahsetmiştim, Hazır sosyal medya güvenliğinden bahsederken Twitter’a gelen güvenlik güncellemesinden de sizleri bilgilendirmek istiyorum. Son 1 aydır twitter sahte hesapları siliyordu hatırlarsanız ve bu operasyona da Yumurta Hesap Operasyonu adı vermişti. Bu operasyonun ardından çoğu twitter kullanıcısının hesapları askıya alınmıştı.

 

Twitter çalışmalarına tüm hızıyla devam ettirirken güvenlik güncellemesini de beraberinde getirdi.

 

Twitter’ın uzun süredir popüler hesapların korunması için gerekli özelliklere sahip olmaması nedeniyle başta medya kuruluşları olmak üzere pek çok hesap maalesef hacklenmişti. Bunun önüne geçebilmek için iki kademeli giriş özelliğini devreye sokan Twitter, aynı özelliğin mobilde olmaması dolayısıyla hala bir miktar güvenlik açığı barındırıyordu. Elbette bunu kapatmakta gecikmeyen şirket artık mobil uygulamalarına da iki aşamalı giriş sistemini getirdi ve mobilden hesabınıza giriş yapmaya çalışabilecek olanların önüne engel koydu.

 

Yeni özelliğe göre sadece size ait olan telefonlardan hesabınıza giriş yapılabiliyor ve kendi Twitter uygulamanızın sahip olduğu doğrulama özelliğinden sonra kullanılabilir hale geliyor. Böylece başka bir telefona Twitter uygulaması yükleyerek giriş yapmaya çalışanlar, orijinal ve size özel koda sahip uygulamayı kullanmadıklarından dolayı giriş yapamayacaklar. Özellik herhangi bir kod girme eziyeti barındırmıyor ve her şeyi hali hazırda yüklü olan uygulamanız hallediyor. Özelliği açmak için uygulamanızın güvenlik bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

 

Aynı zamanda geçtiğimiz hafta içerisinde arama sonuçlarına fotoğrafları da ekleyen Twitter, aynı özelliği şimdi de mobil uygulamalarında aktifleştirdi ve böylece uygulamada herhangi bir konuda arama yaptığınızda karşınıza resim sonuçları da gelecek.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Facebook Giriş Sistemi Güvenliği Güncellendi! Ve Instagram da Artık Virüslü!
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.