Responsive Reklam Alanı

Merhaba arkadaşlar,

Bugün dedim şöyle takipçilerime güzel birkaç makale yazayım ama baktım net yok ünlemde. Chromu’ da açınca tabi İnternet’e bağlanılamıyor, Bilgisayarınız İnternet’e bağlı olmadığından Google Chrome web sayfasını görüntüleyemiyor diye uyarı verdi dolayısıyla. Can sıkıntısıyla klavyede tuşlara basarken baktım dinazor çıktı gidiyor. Karşısına kaktüs çıkıyor space tuşu veya yukarı ok tuşuna basınca da zıplıyor. Kafa dağıldı bende daldım oyun oynamaya 🙂 Meğerse Google yine bizi düşünmüş oyunu gizleyivermiş içerisine.

 

Google-Chrome-Dinazor-Oyunu_emresupcin

 

PC’de ve Android’de oynanabilen oyunu etkinleştirmek için önce internet bağlantınızı kesin ve Chrome ile bir siteye girmeyi deneyin. Böylece “dinozora” ulaşacaksınız. Bundan sonra bilgisayarınızda Space’e basmanız, Chrome’un mobil sürümünde ise ekrana dokunmanız yeterli. Bunun ardından dinozorunuz ve ortam canlanıyor. Size doğru gelen engellerin üzerinden Space’e basarak veya ekrana dokunarak zıplayabiliyorsunuz.

 

Bağlantınız koptuğunda tırnaklarınızı yemek yerine, taş devri öncesinden günümüze dönene dek, bu küçük oyunda puan toplamaya bakın. Programcıysanız ve oyunun nasıl çalıştığını merak ediyorsanız, oyunun JavaScript’te yazılan kodlarına Chromium kod deposundan ulaşabilirsiniz.

 

Bu arada oyunu beğenen arkadaşlarımız size bir püf nokta vereyim; Mouse ile url kısmına tıklarsanız oyun duruyor yani pause gibi. Tekrar dinazorlu alana tıklarsanız oyun kaldığı yerden devam ediyor 🙂

 

Kod deposuna ulaşmak için buraya tıklayınız…

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Sosyal Ticaretin Güç Kazanmasıyla Actiontag Farklılaştırıyor! HADOOP Nedir?
3 Yorum
 1. Yazar
  Misafir

  Teşekkürler Emre.

 2. Yazar

  Güzel site

 3. Yazar

  Güzel Bir Bilgilendirme olmuş Emre Bey. En Azından Beynimizi dagitmak icin oyunumuz da elimizde olmuş oluyor Saygılar 🙂

Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.