Responsive Reklam Alanı

Merhaba arkadaşlar bu aralar internette dikkatimi çeken bir dll hatası gördüm çoğu kişi defalarca bu hatayı aratıp ne olduğunu niye bu hatayı verdiğini araştırıyor.

Bende bu hatayı neden verdiğini ve çözümünü sitemizde size bahsederek yardımcı olmak istiyorum öncelikle meşhur dll hatamızın adı d3dx9_34.dll

D3dx9_34.dll Hatalar Nedeni

Microsoft DirectX 9 ile ilgili bir sorun olabilir. D3dx9_34.dll dosyası DirectX 9 yazılım paketi bulunan çok sayıda dosyadanbiridir. DirectX Windows tabanlı oyunlar ve grafik programlar  d3dx9_34.dll hataları verebilir.

Çözüm:

 • Bilgisayarınızı yeniden başlatın. D3dx9_34.dll hatası bir zaman sorunu olabilir ve yeniden başlatma bu hatayı ortadan kaldrırabilir.. Bu sorunu çözecektir,yeniden başlatmak her zaman iyi bir ilk sorun giderme adımdır.
 • Microsoft DirectX 9′un en son sürümünü yükleyin. DirectX 9′un en son sürümüne yükseltme d3dx9_34.dll bulunamadı hatasını çözecektir

Arkadaşlar şunuda belirtmek isterimki Microsoft, genellikle sürüm numarasını teknik olarak aynı olsa bile bu yüzden son sürümü yüklemek için emin olun.

 • En son Microsoft DirectX sürümü mevcut ve hala d3dx9_34.dll hatası alıyorsanız DirectX programı ile ilgili sorun yoktur.  Oyun ya da uygulama CD veya DVD bir DirectX yükleme programı için bakın. Büyük olasılıkla, bir oyun ya da başka bir program DirectX kullanır, yazılım geliştiriciler, DirectX 9 yükleme diskini bir kopyasını içerecek.
 • Oyun veya yazılım programı kaldırın ve sonra tekrar yeniden yükleyin. D3dx9_34.dll ile çalışmak ve yeniden yükleme hile program dosyaları için bir sorun meydana gelmiş olabilir.
 • DirectX 9 yazılım paketi d3dx9_34.dll dosyasını geri yükleyin.
 • Ekran kartı sürücülerini güncelleyin. En yaygın çözüm olmasa da, bilgisayarınızda ekran kartı sürücülerini güncellemek bazı durumlarda bu DirectX sorunu giderir.En Yaygın d3dx9_34.dll  Oyun Hataları;

D3dx9_34.dll hata mesajı, en yaygın olarak Microsoft DirectX, video oyunları kullanan herhangi bir program için de geçerlidir.
Angels Blazing, Crysis, Need for Speed Pro Street, Proje 64 (N64 emülatör): Modern Warfare, Crysis: d3dx9_34.dll hataları oluşturmak için bilinen bazı ortak oyunlar Call of Duty 4, İkinci Dünya Savaşı, Filo, Savage 2: A Tortured Soul, ve daha fazlası.

D3dx9_34.dll dosyasını indirmek için tıklayın

Önemli: d3dx9_34.dll dosyasını indirdikten sonra “C:\Windows\System32″ içine atın ve oyununuzu oynamaya başlayın.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Http Hataları, Anlamları ve Ne Yapacaklarımız? Web Sitesimi Kuracaksınız? Peki Nelere Dikkat Etmeliyiz?
8 Yorum
 1. Yazar
  Fatih

  Allah Razı olsun. Bir çok siteden baktım ancak senin kadar anlaşılır anlatanı bulamadım. Sağolasın.

 2. Yazar
  Semih

  Nasıl yani?

 3. Yazar
  Yunus

  Oyun kopyala yapıştır, callofduty4 te veriyor bu hatayı. bir dll sitesindne buldum indirdim system32 ye kopyaladım yine veriyor aynı hatayı oyunu silip kurma gibi bir durumumda yok kopyala yapıştır şeklinde oyun. Ne yapacağım ?

 4. Yazar
  Hasan

  Teşekkürler…

 5. Yazar
  Misafir

  Teşekkürler.

 6. Yazar
  Tan

  Hocam ben yaptımda olmadı yine aynı hatayı alıyorum directx 9 u kurdum D3dx9_34.dll attım C:WindowsSystem32 bunun içine ve direkt reset attım giriyorum oyuna aynı hatayı alıyrum lütfen yardımcı olurmusun?

 7. Yazar

  Windows 10 da system32 dosyası yok nereye kopyalıcam bilenler lütfen söylesin…

Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.