Responsive Reklam Alanı

Artık günümüzde gelişen teknolojiler ve yasalar gereği web sitesi olmayan kurum ya da kuruluş kalmadı tabibu anlatacağım konu kurum veya kuruluşları kapsamıyor komple web siteleri için geçerli bir makaledir.

Sorumuz web sitemizde hiti nasıl artırırım? Bunun ince önce tasarım sonra içerik önemlidir daha sonra da arama motoru optimizasyonunuzdur.

Tasarım

Sitenizi tasarlarken olabildiğince sade göz yormayan bir tasarım seçmelisiniz, kişi siteye girince aradığını rahat bulmalı, menüler anlaşılabilir ve net olmalıdır, özellikle yazılar rahat okunmalıdır bunun içinde güzel yazı tipi ve büyüklüğü seçmelisiniz. Örneğin ben yazıların rahat okunması için klasik olarak tercihimi Arial 12px den yana kullanıyorum.

İçerik

Sitenizin içeriği diğer sitelerden farklı olmalıdır, mümkünse diğer sitelerde olmayan bir konuya ağırlık verin, makaleleri mümkünse sıfırdan kendiniz yada site editörleri yazsın ki sadece sizin sitenizde olsun o makale ve bir farkınız olsun Aynen şu anda benim yaptığım gibi 🙂
Siteniz için özel yazılan programlar (sizin yada site yetkilileri tarafından yazılan bir program) olsun. İşe yarar Php,Asp scriptleri özellikle çok dikkat çeker, Örneğin bir php ile ziyaretçi defteri scripti yazarsanız bunu indiren ve gören herkes hoşuna giderse başka sitelerde de paylaşacaktır.

Arama Motoru Optimizasyonu

Öncelikle başta dediğim gibi tasarımdan sonra içerik konusuna dikkat edin daha sonra meta tagları düzgün bir şekilde ekleyin, sayfanızda  gereksiz kodları ve yazıları kaldırın, yüksek hitli sitelerden link almaya çalışın link almak için yukarıda bahsettiğim içerik kısmındaki tüyolara bakabilirsiniz 😉 (program yada script olayı) Sitenizi Dmoz’a ekleyin ve bekleyin, siteniz arama motorlarında çıkmaya başlayınca bir anahtar kelime seçin kendinize, mesela “Yazılım”, bu kelimede google’da 1. sayfada çıkmaya çalışın bunun için anahtar kelimelere ve açıklamalara yazılım kelimesini ekleyin sitenizdeki resimlerin alt taglarınada ekleyin, ana sayfanızda yazılım kelimesini fazla olmamak suretiyle tekrarlayın, her ayar yaptığınızda 1 hafta ya da kısa bir süre bekleyin bakın siteniz ön sıralara geldimi.

Arkadaşlar bu arada başta söylediğim gibi Tasarım ve İçerik önemli yalnız sitenizi sırf kazanç elde etmek düşüncesi ile reklamlara boğmayın çok reklam kulanıcıyı iter az reklam kullanıcıyı çeker 😉

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
IP Adresi Nedir? IP Adresindeki Sorunlarının Nasıl Gideririz? Sabırsızla Beklediğiniz Oyunlar Neler?
1 Yorum
  1. Yazar
    By-Hard

    İyi Günler.

Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.