Responsive Reklam Alanı

TP-LINK-Sınırlı-Bağlantı-Problemi_emresupcinMerhaba arkadaşlar,

 

WAN’larda telsiz sinyallerinin güçlendirilmesi ve paylaştırılması için kullanılan bir aracın access point olduğunu hepimiz biliyoruz ve bunun yanı sıra Kablolu LAN’larda HUB’lara benzer biçimde, access POINT’ler de, veri paketlerinin telsiz ağlarda paylaşımını sağladığını da. Access Point’ler sinyalleri güçlendiren ve daha uzak mesafelere ulaştırılmasını sağlayan Repeater görevini de görür.

 

 

 

Arkadaşlar ben  TL-WA7210N Access Point cihazını evin çatısına monte ettim. Notebook full çekmesine rağmen internet bazen kopuyor yani ünlem işareti olup sınırlı bağlantıya düşüyor, Telefon yolu ile girildiğinde ise sertifika hatası veriyor. Access Point’i kapatıp açtıktan bir süre sonra normale dönüyor.

 

Bu sorunu TP-LINK yetkililerine ilettim onlarda sağolsun konu ile ilgili detaylı bir açıklama yaptılar. Sizinde böyle bir problem ile karşılaşmanız durumunda bu makaleden faydalanacağınıza eminim. Yeni çıkan ürünlerde AB standartları gereğince mevcut yazılımlarında sınırlandırma getirilmiştir. Bölge seçeneklerinde cihazın çıkış gücü 8dbm kadar düşebilmektedir. Cihaz arayüz ayar sayfasında Region (bölge) seçeneğini TEST MODE olarak seçiniz. Etrafta yer alan kanal yoğunluğuna göre ilk tercih 11. Kanalı deneyiniz.
 
TP-LINK-Sınırlı-Bağlantı-Problemi1_emresupcin
 
Ardından Wireless/Distance Setting menüsünde Adjust option seçeneğini Manuel olarak ayarlayınız. Mesafe ayarını 1 ile 4 arasında sayı değeri giriniz.
 
TP-LINK-Sınırlı-Bağlantı-Problemi2_emresupcin
 
Yazılım Güncelleştirme için;
 
DİKKAT!!!
 
 

 • Güncelleştirme işlemine başlamadan önce yüklemek istediğiniz yazılımın cihazınızın donanım versiyonuna uygun bir yazılım sürümü olduğundan emin olunuz.
 • Yazılım güncelleştirme işlemine başlamadan önce bilgisayarınız ve cihazınızı mümkünse bir güç kaynağına bağlayınız. Güncelleştirme işlemi esnasında bağlantınızın kesilmesi cihazınızın arızalanmasına sebep olabilir.
 • Yazılım güncelleştirmesine başlamadan önce bilgisayarınız ve cihazınız arasında kablolu bir bağlantı kurunuz ve bağlantının verimliliğinden emin olunuz.
 • Güncelleştirme işlemi sırasında bilgisayarınızı ve cihazınızı kesinlikle kapatmayınız.

 

Yazılım güncellemesi için System Tools > Firmware Upgrade menüsünü açınız. İndirmiş olduğunuz güncel yazılım dosyasını .zip li dosyadan çıkartınız ve “Browse” botununa tıklayarak seçiniz. Güncelleme işleminden sonra cihazı fabrika ayarlarına sıfırlayınız.
 
TP-LINK-Sınırlı-Bağlantı-Problemi3_emresupcin

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
ERP (Enterprise Resource Planning”) Nedir? MySQL Veritabanı? Kullanımı Nasıldır?
Benzer Yazılar
4 Yorum
 1. Yazar
  Hasan

  Merhabalar size bir sorum olcak tp-link wa7210n aldim ancak netim anlik kesiliyodu g sonra cozmeye calisirken daha fazla batirdim arayuzubden dhcp yi kapadim ordan modemin ip ve ag geciti degistirdim ancak duzelmedi ve tp-link arayuzune de girmemeye basladim sizce ne yapmam gerek yok mu bunlarin fabrika ayarlarina geri donus falan simdiden Tessekurler.

 2. Yazar
  Sefa

  Kardeş şimdi hepsi zamanda distance yerinde sağda 0 52 gibi bi değer vermiş biz neden orda 1 4 gibi bi değer giriyoruz

 3. Yazar
  Sefa

  Bu arada hasan modemin arkasında resrt yazan küçük bi delik vardır oraya kurdan şok 5 saniye bekle fabrika ayarlarına doner

 4. Yazar
  Sefa

  Resrt yazmaz reset yazar 😀

Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.