Responsive Reklam Alanı

Merhaba arkadaşlar,

Akıllı telefonlar için geliştirilen, platformlar arası çalışma özelliğine sahip bir mesajlaşma ve arama uygulaması olan whatsapp’ı etkin bir şekilde çoğumuz kullanıyoruz. Özellikle bazı kurumsal iş yerlerinde mail’den sonra anlık mesajlaşma için genelde whatsapp tercih edilebiliyor. Şimdi bu makalemizde ise whatsapp hesbımızın yüklü olduğu telefon kaybolursa ve çalınmışsa ne yapmalıyız onu anlatacağız.

Öncelikle, en kısa zamanda cep telefonu operatörünüzü arayıp SIM kartınızı kilitletin. Bu durumda, telefondaki hesabı onaylamak için SMS veya çağrı alınması mümkün olmadığından hesabınız eski telefonunuzda kullanılamaz.

Çalınan/kaybolan telefonunuzdaki SIM kart kilitlendikten sonra, yeni SIM kartınızı kullanarak aynı numarayla WhatsApp’ı yeni telefonunuzda aktif hale getirebilirsiniz. Çalınan/kaybolan telefonunuzdaki hesabınızı devre dışı bırakmanın en kolay yolu budur. WhatsApp, aynı anda sadece tek bir telefon numarası ve tek bir cihazla kullanılabilir.

WhatsApp’ı yeni telefonunuzda aynı numarayla aktif hale getirmek için hazır değilseniz, hesabınızı sizin için devre dışı bırakabiliriz. “Çalınan/Kaybolan Telefon: Lütfen hesabımı devre dışı bırakın” cümlesini ve telefon numaranızı tam uluslararası biçimde burada tarif edildiği şekilde WhatsApp Destek Ekibine E-posta ile gönderin. Telefonunuzun yerini tespit etmenize maalesef yardımcı olamıyoruz. WhatsApp’ın başka cihazlarla uzaktan devre dışı edilebilmesi mümkün değildir.

Önemli NOT: SIM kartınız kilitlenmiş ve telefon servisiniz devre dışı bırakılmış olsa bile, hesabınızın devre dışı bırakılması için bize talebinizi iletmezseniz, WhatsApp hesabınız Wi-Fi üzerinden kullanılabilir.

Devre dışı bırakılmış hesaplar hakkında önemli detaylar!!

* Hesabınız devre dışı bırakıldığında tamamen silinmez.
* Hesabınız devre dışıyken:
– İsminiz hala kişilerinizin Favoriler listesinde (Android’te Kişi Seç sekmesinde) görünür.
– Kişilerinizin size gönderdikleri mesajlar 30 gün bekleme durumunda kalır.

* Hesap silinmeden önce hesabınızı yeniden etkin hale getirirseniz, bekleme durumundaki mesajlarınızı alabilirsiniz ve tüm grup sohbetlerinizde kalırsınız.
* Devre dışı bırakılmış hesaplar, 30 gün içerisinde etkin hale getirilmezse tamamen silinir.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
WhatsApp Bilgisayara Nasıl Yüklenir? WhatsApp’ta Gizlilik Ayarları Nasıl Düzenlenir?
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.