Responsive Reklam Alanı

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere kısa bir yazı yazmak istiyorum, Kalemimimden dökülen nameler bugün kalemimden dökülmek istemediği için aklımdakileri kağıda dökmekte güçlük çekiyorum, Havaların sıcaklığından olsa gerek. Neyse İnternet Hız Testini nerden ve nasıl öğrenildiğini sizlerle paylaşmak istiyorum. Anlatacağım bu konuda En Doğru Şekilde İnternet Hız Testi Nasıl Yapıldığını ve Hangi Site aracılığıyla olduğunu özetleyeceğim

Bazen teknik aksaklıklar nedeniyle, bazen adil kullanım kotasına takılmaktan, bazen de internet servis sağlayıcımızın sunduğu kalitesiz hizmetten dolayı internet hızımızın gerçek durumunu merak edebiliyoruz.

Bu gibi durumlarda internet hız testi yaparak bize vaat edilen internet hızına sahip olup olmadığımızı kolayca görebilir ve gerekirse şikayetlerimizi gönderebilir, önlemimizi alabiliriz. Bu hız testini gerçekleştirmek için size önereceğim servisin adı Speedtest.net. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak Speedtest.net web uygulaması hakkındaki incelememizi okuyabilir ve uygulamayı ziyaret edebilirsiniz.

http://speedtest.net/

Dilerseniz uygulamayı nasıl kullanacağınıza kısaca değinelim:
Öncelikle yukarıda yer alan bağlantıyı kullandıysanız karşınıza bulunduğunuz şehre göre değişen bir ekranın gelmesi lazım.
Bu sayfa açıldığında yeşil olarak yer alan “Begin Test” yazısına tıkladığınızda buton sarı renge dönecektir ve test başlamak üzere hazırlanacaktır.
Kısa bir bekleme süresi boyunca ekranınızda hız göstergesi gri durumda kalacak. İnternet hız testi başlamadan önce internet bağlantınızı kullanabilecek her türlü programı kapatmanızı öneriyorum.
İlk olarak download yani indirme hızınızı test eden Speedtest’in bu işlemi boyunca herhangi bir internet işlemi yapmamanızı tekrar öneriyorum. İndirme hız testinizden sonra sırada upload hız testiniz var.
Bütün testler tamamlandığında yukarıdaki resimde olduğu gibi Download ve Upload hız ortalamanızı detaylı bir şekilde görebilirsiniz. Elde ettiğiniz bu verileri internet servis sağlayıcınızın sözleşmenizde taahhüt ettiği değerler ile karşılaştırarak istediğiniz servisi alıp almadığınızdan emin olabilirsiniz.
Eğer ekranınızda yer alan “Share This Result” tuşuna basarsanız da sonucunuzu Facebook veya Twitter hesaplarınızda paylaşmak için gereken linkler ekranınıza gelecektir.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
GeT (Güvenli e-Ticaret) Alışveriş Sistemi Nedir? Bilişim ve Teknolojiyi Daha Yakından Takip Etmeye Ne Dersiniz?
Benzer Yazılar
6 Yorum
 1. Yazar
  Mahmut

  http://internethiztesti.org/ bu siteyi tavsiye ederim.

 2. Yazar

  Ben Adana’dayım bu İstanbul’a bakıyor

 3. Yazar

  http://internethiztest.gen.tr yeni fark ettim tasarim gayet hos

 4. Yazar

  Yeni farkettim http://internethiztesti.gen.tr bayagi hizli cikiyor sonuclar, demin adresi hatali yazmisim

 5. Yazar

  https://hiztesti.net.tr sitesini de denemenizi tavsiye ediyorum.

Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.