Responsive Reklam Alanı

Arkadaşlar Android Sistemi çıkalı bayağı artış söz konusu oldu, Kullandığımız Tablet Bilgisayarlarda ya da akıllı telefonların tümünde hemen hemen Andoid işletim sistemi yüklü. Android İşletim sisteminde indireceğimiz uygulamaların (Oyun,Program,Uygulama) güvenli olup olmama konusunda tereddütleriniz var ise buyrun makalemi okuyun.

Android kullanıcılarının hızla artması, teknoloji korsanlarına yeni bir kapı açtı. En popüler uygulamaların, zararlı yazılım (virüs) içeren sahte versiyonları piyasaya sürülüyor.

Android mobil cihazınız için uygulama indirirken, uygulama yapımcısınındoğruluğundan emin olun ve sadece güvenilir web sitelerinden indirme işlemi yapın.

Geçtiğimiz günlerde, Rus siber korsanları tarafından, Facebook‘un satın aldığı Instagram uygulamasının sahtesi çıkarıldı. Korsanlar bu sahte Instagram ile Android kullanıcılarındanSMS yoluyla para kazanıyorlar. Üstelik sahte Instagram şimdiye kadar 5 milyon kez indirildi. Sahte Instagram’daki zararlılar BT güvenliği ve veri koruma şirketi Sophos tarafından tespit edildi.

Son zamanların en popüler mobil oyunu Angry Birds‘in de zararlı yazılım içeren sahte sürümleri piyasada dolaşıyor.

Bir yanlış anlaşılmaya mahal vermemek için belirtmekte yarar var, sadece Instagram ve Angry Birdsuygulamalarının değil, bir çok uygulamanın zararlı versiyonları mevcut. Bu yüzden Android mobil cihazınız için tüm uygulamaları Google Play‘den indirmenizi tavsiye ediyoruz.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Nokia’nın İlk Windows’lu Telefonu! C# Tarih – Saat Uygulaması Nasıl Yapılır?
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.