Responsive Reklam Alanı

Facebook-Gizlilik-Ayarları_emresupcinİyi akşamlar sevgili okurlarım,

Facebook kullananlar aramızda bayağı vardır diye düşünüyorum, Facebook kullanımında da bir takım şeylere dikkat etmemiz gerekiyor. Bu bir takım şeylerden kastım güvenlik ve gizlilik ayarlarınız.

 

Gizlilik ayarları sizin açınızdan yani facebook kullanan üyeler açısından önemli bir değer taşımaktadır. Bu ayarları eksiksiz yerine getirdiğiniz zaman hesabınız daha güvenli olup bir başkasının eline geçmesi imkansızlaşacaktır, tabii şifrenizi kimse ile paylaşmadığınız sürece 🙂

 

 

Facebookta bir çok gizlilik ayarları bulunmaktadır,ben bunlardan bir kaçına değinmeye çalışacağım.

Öncelikle Facebooktaki aranma gizliliğiniz hakkındaki hususu anlatmaya çalışacağım.

Facebookta arkadaşlarınız dışında veya yabancı kişilerin isminizi ve ya eposta adresinizi yazarak sizi bulmasını istemiyorsanız şu adımları izleyiniz…

 

 

1. Facebook hesabınıza giriş yapın
2. Gizlilik ayarlarına gelin
3. “Aramada beni kimler bulabilir” bölümünde “Facebook’ta kayıtlı e-posta adresini veya telefon numaranı aratarak seni kimler bulabilir?” ve “Adını aratarak seni kimler bulabilir?” bölümlerindeki seçili olan ayarları “Arkadaşlar” olarak değiştiriyoruz. Eğer ki;”Herkes” yazıyor ise gizlilik ayarlarında,sizi herkes sizi kolaylık bulabilecektir Facebook’ta.Bu durumdan bazı kişiler hoşnut olmayabilir ve ya rahatsız edici kimseler için bu ayarın mutlaka “Arkadaşlar” olarak veya “Arkadaşlarımın Arkadaşları” olarak değiştirilmesi gerekir.

 

Sohbetteki Gizlilik Ayarları

Sohbette bir kaç kişiye veya bir listeye karşı sohbet özelliğini kapatmak istersek,yani o kişilere çevrimdışı görünmek istersek yapacağım adımlar şunlardır.

 

1. Sohbet bölümüne geliyoruz ayarlar ikonuna tıklıyoruz
2. Açılan küçük bölgede “Gelişmiş Ayarlar” seçeneğine tıklıyoruz.
3. “Sohbeti şunlar hariç bütün arkadaşlara aç” bölümünden bizi görmesini istemediğimiz kişilerin,ismini veya kişilerin bulunduğu listenin ismini giriyoruz ve kaydet butonuna tıklayarak,ayarlarımızın uygulanmasını sağlıyoruz.

 

Gönderi ve Fotoğraf Gizlilik Ayarları

Gönderilerimizi bazı kişilerin görmesini istemeyebiliriz.Bunun için gönderimizi duvardan veya anasayfadan yazdıktan sonra sağ tarafta küçük bir bölgede genellikle;”Arkadaşların” adı altında bir bölüm bulunur.Buradaki Arkadaşlar ayarını istersek özelleştirebiliriz,istersek sadece kendimizin görmesini ve gizli kalmasını sağlayabiliriz… Bu da sizin tercihinize kalmış bir şey.

 

Fotoğrafta Gizlilik Ayarları

Fotoğraflarımızın bazı kişilere görünmemesini isteyebiliriz zaman zaman..Bu daha çok rahatsız edici insan kesimlerine karşı kullandığımız bir yöntemdir.Fotoğraflarda gizlilik ayarlarını uygulayabilmek için fotoğrafları yükledikten sonra sağ alt kısımda yine bir küçük bölge bulunur ve burayı istersek sohbet bölümündeki gibi özelleştirebilir,istersek gönderi gizlilik ayarlarındaki gibi sadece bize görünmesini sağlayabiliriz.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
İnternet Abonelerine Önemli Uyarı! 18 Mart… Günün Anlam ve Önemi!
2 Yorum
  1. Yazar
    Can Demir

    Facebookta gizlilik ayarlarında beni kimler bulabilir yalnızca arkadaşlar butonunu tıkladığım halde kim aratsa beni buluyor. Artık kendimizi tamamen gizleyemiyor muyuz. Yalnızca arkadaşlarımız görsün. Kimse göremesin istiyorum?

  2. Yazar
    Kenan

    adnını aratarak kimler bulabiliri facebook kaldırmış bu nasıl bişeydir arkadaş saçmalık bunun bir çaresi yokmudur lütfen yardım edin..

Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.