Responsive Reklam Alanı

Merhaba arkadaşlar,

Mail alıp göndermede kullanmış olduğumuz microsoft outlook programını artık duymayanımız kalmadı. Microsoft Outlook programında bazı temel ayarlar var ve bu ayarları bu makalemizde inceleyeceğiz. Outlook sıklıkla e-posta uygulaması olarak kullanılsa da, içinde takvim, görev yöneticisi, adres yöneticisi, not alma uygulaması ve internet tarayıcısı barındırır.

E-posta hesabı ayarlarını almak için:

1. Dosya menüsünde Al’ın üzerine gelin ve Posta Hesabı Ayarları’nı tıklatın.

2. Almak istediğiniz e-posta istemcisini seçin ve İleri’yi tıklatın.

3. E-posta hesabının ayarları görüntülenir. Bu ayarları kabul etmek için Ayarları Kabul Et’i seçin ve İleri’yi tıklatın. 5. adıma geçin.

4. Ayarlarda değişiklik yapmak için Ayarları Değiştir’i seçin ve sonra İleri’yi tıklatın. E-posta hesabının ayarlarını gözden geçirmek için Internet Bağlantı Sihirbazı’nı kullanın. İstediğiniz değişiklikleri yapın ve İleri’yi tıklatın.

5. Tamamlama sayfasında Son’u tıklatın.
6. Hesap bilgilerini görmek için Araçlar menüsünde Hesaplar’ı tıklatın.

Haber grubu hesabı ayarlarını alma:

1. Dosya menüsünde Al’ın üzerine gelin ve Haber Hesabı Ayarları’nı tıklatın.

2. Almak istediğiniz haber grubu hesabını seçin ve İleri’yi tıklatın.

3. Haber grubu hesabının ayarları görüntülenir. Bu ayarları kabul etmek için Ayarları Kabul Et’i seçin ve İleri’yi tıklatın. 5. adıma geçin.

4. Ayarlarda değişiklik yapmak için Ayarları Değiştir’i seçin ve sonra İleri’yi tıklatın. Haber grubu hesabının ayarlarını gözden geçirmek için Internet Bağlantı Sihirbazı’nı kullanın. İstediğiniz değişiklikleri yapın ve İleri’yi tıklatın.

5. Tamamlama sayfasında Son’u tıklatın.

6. Hesap bilgilerini görmek için Araçlar menüsünde Hesaplar’ı tıklatın.

İstenmeyen iletileri engelleme:

Outlook Express’te aldığınız e-posta ve haber iletilerini birkaç farklı şekilde denetleyebilirsiniz. Belirli kişilerin size e-posta göndermesini engelleyebilir, ilginizi çekmeyen görüşmeleri gizleyebilir ve güvenlik düzeylerini ayarlayarak postayla gönderilen zararlı kodlardan korunabilirsiniz.

Belirli bir gönderenden veya etki alanından gelen iletileri engellemek için:

Belirli bir gönderenden veya etki alanından gelen iletileri engelleyebilirsiniz. Etki alanı, e-posta adresinde @ simgesinden sonra yazılan addır. Göndereni veya etki alanını engellediğinizde, söz konusu gönderenden veya etki alanından gelen hiçbir e-posta ya da haber iletisi Gelen Kutunuza veya okuduğunuz haber iletilerine ulaşmaz. Engellenen gönderenlerden gelen e-posta doğrudan Sil klasörünüze yönlendirilir. Engellenen gönderenlerden gelen haber grubu iletileri görüntülenmez.

1. E-posta Gelen Kutunuzdan veya haber grubundaki iletiler listesinden, engellemek istediğiniz gönderenden gelen bir iletiyi seçin.

2. İleti menüsünde Göndereni Engelle’yi tıklatın.

Göndereni engelleme, yalnızca standart POP e-postası için geçerlidir. Bu işlem HTTP e-postası veya IMAP iletileri için geçerli değildir. Engellenen Gönderenler listesinden bir göndereni veya etki alanını kaldırmak için, Araçlar menüsünde İleti Kuralları’nın üzerine gelin ve Engellenen Gönderenler Listesi’ni tıklatın. Göndereni veya etki alanını seçin ve Kaldır’ı tıklatın.

Engellenen gönderenler listesini yönetmek için:

1. Araçlar menüsünde İleti Kuralları’nın üzerine gelin ve Engellenen Gönderenler Listesi’ni tıklatın.

2. Listeden gönderen veya etki alanı kaldırmak için, adı seçin ve Kaldır’ı tıklatın.

3. Listedeki gönderen adını veya etki alanını değiştirmek için, adı seçin ve Değiştir’i tıklatın. İletişim kutusunda değişikliklerinizi yapın ve Tamam’ı tıklatın.

4. Listeye yeni bir gönderen veya etki alanı eklemek için Ekle’yi tıklatın. İletişim kutusunda bilgileri girin ve Tamam’ı tıklatın.

5. Eklenen veya değiştirilen kuralları uygulamak için İleti Kuralları iletişim kutusunda Tamam’ı tıklatın.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Hosts Dosyası Nasıl Değiştirilir? General Mobile E-Tab 4 Tabletlerle İlgili Bazı Önemli Uyarılar?
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.